טיפים לתרגול האנגלית של ילדיכם מהבית

שיפור האנגלית מהבית

הטיפים שלנו מבוססים על עקרון מרכזי בלימודי שפה - חשיבות לתרגול ולחזרתיות, בהלן דורון אנחנו מאמינים בחשיבות של תרגול ולימוד ובדרכים מהנות לעשות זאת:

שרים שיר (מגיל 3 חודשים עד 7 שנים)

ילדים אוהבים לשיר יחד עם השירים. שירה היא דרך נהדרת לחוות את השפה באופן טבעי, מבלי להתמקד בדקדוק או במבנה המשפט. הילדים פשוט מרחיבים את אוצר המילים עם כל שיר חדש שהם לומדים. הילדים מבינים את המשמעות של השיר על ידי צפייה בסיפור המוצג על המסך.

בערוץ היו-טיוב של הלן דורון תוכלו למצוא את מועדון השירים של הלן דורון: Helen Doron Song  Club.  בערוץ מבחר שירים עם לחנים קליטים, מילים פשוטות וקטעי וידאו שכיף לצפות בהם ועוד יותר כיף לשיר איתם.

היתרון הגדול של האזנה (וצפייה) בשירים, בא לידי ביטוי בחרוזים, המלמדים על האינטונציה (הדרך שבה השפה מדוברת) ועל המבנה הפונולוגי (איך נשמעות המילים). בעוד שחלק מבני השלוש מבינים כי מילים מורכבות מצלילים נפרדים, אחרים חסרי מודעות זו. הילדים נחשפים לשירי ילדים, והם נעשים מודעים לצלילים מורכבים. כשהמודעות של הילד להברות, צלילים וחריזה גבוהה יותר, יהיה להם קל יותר ללמוד לקרוא בהמשך חייהם.

משחקים משחק (מגיל 3 עד 9 שנים)

Kangi Club היא פלטפורמת משחקים הזמינה גם כאתר וגם כאפליקציה.

היא כוללת מגוון של משחקים מהנים עם שלל דמויות צבעוניות ומוכרות לילדים מכיתות הלימוד של הלן דורון. כל משחק מסייע לילדים לתרגל את אוצר המילים באנגלית דרך אתגרים שונים. הילד שומע את המילה נהגית באופן הנכון, ומשייך אותה לתמונה המתאימה. משחקי התאמה, משחקי זיכרון ועוד, משמשים לבניית אוצר המילים של הילד דרך משחק מובנה. וזה בדיוק מה שמתאים לתרגול – זה ממש לא דומה לשיעורי בית… זה כיף!

לומדים לקרוא בכיף (מגיל 5 עד 9 שנים)

ילדים יכולים ללמוד לקרוא צעד אחר צעד, בזמנים שהם בוחרים, בקצב שלהם.

עוד דרך מצוינת לתרגול אנגלית היא אפליקציית Read של הלן דורון, המיועדת לילדים בגילאי חמש עד תשע. הדמויות אינטראקטיביות. היא משאירה את הילדים מעורבים בפעולה ונהנים מהסיפורים. עם הלן דורון Read הילדים שומעים את המילה המדוברת כראוי, רואים את האיות הנכון, ובאפשרותם לחזור על מילה או על משפט שוב ושוב. אין דרך קלה יותר ללמוד אוצר מילים חדש, לבנות ביטחון עצמי ולפתוח מוטיבציה.

האפליקציה מאפשרת לילדים להקליט את עצמם קוראים ולהשמיע אותו בחזרה. הלן דורון Read מאפשרת לילדים לתרגל את הקריאה בכל עת ובכל מקום.

משחקים בדרך

אנחנו מבלים הרבה זמן במכונית – בנסיעות לטיולים, חוגים או סתם בפקקים. וגם זו הזדמנות מצוינת לתעסוקה מהנה, שתסיח את דעתנו ותעניק ערך מוסף לנסיעה עצמה. אחת הדרכים שאנחנו משתמשים בה היא לשנות את השפה של אפליקציית WAZE לאנגלית. תתפלאו כמה מהר הילדים לומדים מושגים כמו: Turn right או Continue straight.

משחק מהנה, פשוט וותיק שאף פעם לא נמאס הוא I spy with my little eye. אחד הנוסעים בוחר בחפץ או פרט כלשהו בנוף שהוא רואה בדרך ונותן רמז כלשהו לאחרים:

 “I spy with my little eye something white” הנוסעים האחרים צריכים לנחש מה זה. אם צריך, נותנים רמז. מי שמנחש נהיה המרגל בתור הבא. אפשר להשתמש במשחק כדי לתרגל מילים של צבעים, של נוף ושל משפטים באנגלית הכל דרך משחק.

משחק נוסף שאפשר ‘לתרגם’ בקלות באנגלית – הנוסע הראשון אומר מילה באנגלית והבא אחריו צריך להגיד מילה שמתחילה באות שבה הסתיימה המילה של הראשון:

Cat, test, toy, year, race, egg וכו’. תתפלאו כמה מילים הילדים מכירים ואם הם נתקעים, תמיד נוכל לעזור.

רדיו מסביב לשעון (מגיל 10 עד 18 שנים)

TeenBuzz Radio  תחנת הרדיו של הלן דורון – מותאמת במיוחד לבני נוער. הילדים כיום חשופים למוזיקה באנגלית באמצעות יו-טיוב ושאר ישומים והם אוהבים להקשיב למוסיקה מהעולם.

TeenBuzz Radio  משמיע מוזיקה פופולרית שבני נוער אוהבים 24/7, בשילוב עם תכניות יומיות וקטעים משעשעים כגון חדשות מוזרות, רכילות סלבריטאים, ספורט, שעשועונים נושאי פרסים וצ’אט לייב עם השדרנים –  והכל ערוך ומותאם במיוחד עבור בני נוער. כך, ההאזנה מאפשרת להם תרגול של האנגלית, ומאתגרת אותם כדי להרחיב את האופקים. ככל שהם מקשיבים יותר, כך הם מבינים ושומעים טוב יותר את השפה, הדקדוק וההגייה, ואף יכולים לעלות לשידור.