ישראל
 • English learning for childrenEnglish learning for children
  בואו להתנסות

  אנו מזמינים אתכם להשתתף בשיעור התנסות חינם

  מצאו מרכז לימוד באזור מגוריכם
 • English for childrenEnglish for school children
  מתינוקות ועד בני נוער

  אנחנו מכינים תלמידים צעירים, מגיל 3 חודשים עד גיל בחינות הבגרות, לעתיד מזהיר.

  מצאו מרכז לימוד באזור מגוריכם
 • English teacherskids learn English
  המורים שלנו

  האינטראקציה היומיומית של המורים שלנו עם תלמידים היא עצם מימוש השיטה הייחודית של הלן דורון ללימוד אנגלית כשפה שנייה (ESL).

  מידע נוסף
 

אודות

הלן דורון – המובילה בעולם בתחום לימוד אנגלית כשפה שנייה

הלן דורון, בעלת תואר שני במדעי הלשון, ומחנכת בעלת ניסיון של 30 שנה, חוללה מהפכה בתחום לימוד אנגלית כשפה זרה לילדים צעירים, על ידי פיתוח שיטה המחקה את הדרך שבה תינוקות לומדים את שפת-האם שלהם. כיום, אנגלית בשיטת הלן דורון היא רשת זכיינות בינלאומית אשר מרכזיה פרושים בלמעלה מ-30 מדינות. כמעט שני מיליון ילדים, בני נוער ומבוגרים מדברים היום אנגלית רהוטה הודות להלן דורון.

איך כל זה התחיל

הכול התחיל בזכות שיעור נגינה בכינור. לפני כמעט 30 שנה, הלן דורון, לשונאית ילידת אנגליה, רשמה את בתה בת ה-4 לשיעור כינור אצל מורה שלימד בשיטת סוזוקי. היא התפעלה מהשיטה ומהצלחתה, וקיבלה השראה מעקרונותיה כשפיתחה את השיטה שלה ללימוד אנגלית בגיל צעיר.

המוסיקה של השפה

וכך התחילה ההצלחה הבינלאומית של אנגלית בשיטת הלן דורון. בשנת 1985 החלה הלן דורון ליצור חומרי לימוד משלה כדי לעזור לילדים להבין ולדבר אנגלית. היא הבינה שקריאה וכתיבה הן מיומנויות שונות מאשר הבנה ודיבור. אך בבתי הספר, המורים ידעו ללמד שפות רק דרך קריאה וכתיבה. המתודולוגיה פורצת-הדרך של הלן דורון אִפשרה לילדים ללמוד לדבר ולהבין אנגלית לפני שלמדו לקרוא ולכתוב – בדיוק כפי שהם לומדים את שפת-האם שלהם.

אפילו תינוקות למדו אנגלית עם שיטת הלן דורון. היא פיתחה את הקורס הראשון שלה ללימוד אנגלית בגיל הרך בהתבסס על העקרונות של חיזוקים חיוביים ושמיעה חוזרת ונשנית. היא הקליטה בביתה שירים, דקלומים וסיפורים, והתחילה ללמד את הילדים ביישוב שבו גרה, בגליל. התוצאות היו מדהימות. שיטתה של הלן ללימוד אנגלית יצרה סביבה תומכת, המחקה את התהליך הטבעי של למידת שפת-אם. והילדים ממש אהבו את זה! השיעורים היו עתירי פעילות מהנה ומעניינת, ושיפרו את רווחתם הרגשית, הפיזית, היצירתית והשכלית של התלמידים הצעירים.

בהתבסס על הצלחה ראשונית זו, הלן המשיכה לפתח חומרי לימוד, והתחילה להכשיר מורים שישתמשו במתודולוגיה הייחודית שלה. במשך השנים, אנגלית בשיטת הלן דורון התרחבה מהתוכנית המקורית, שהיתה מיועדת לילדים בגיל הרך, וכעת כוללת קורסים תואמי-גיל לתינוקות מגיל 3 חודשים ועד בני נוער בגיל בחינות הבגרות.

אנגלית בשיטת הלן דורון ברחבי העולם

בשנת 1995 הגיעה שיטת הלן דורון ללימוד אנגלית לראשונה לאירופה – לאוסטריה ואחר כך לגרמניה. בשנת 1998 אומץ מודל הזכיינות העסקית, ומרכזי לימוד של אנגלית בשיטת הלן דורון החלו לצוץ ברחבי אירופה. לאחרונה התרחבה רשת מרכזי הלימוד של שיטת הלן דורון והגיעה גם לסין, לדרום-מזרח אסיה, וכן לדרום אמריקה ואמריקה הלטינית.

התשוקה של הלן היתה – ועדיין – להביא למימוש מרבי את יכולות הלמידה של ילדים בכל הגילאים, ולייצר עבורם את תוכניות הלימוד הטובות ביותר. הלן דורון וצוותי הפיתוח שלה ממשיכים להיות חלוצים בתחום הלמידה באמצעות צמיחה רגשית, פיזית, יצירתית ושכלית. גני הילדים של שיטת הלן דורון הם הפיתוח החדש ביותר – מודל מצליח לתוכניות לימוד.

קרוב לשני מיליון ילדים כבר למדו אנגלית בשיטת הלן דורון, ויצאו נשכרים ממסירותה המתמשכת של הלן למצוינות בחינוך

.

 • “בני ג’ק (בן שנתיים ו-4 חודשים), שיודע לומר רק כמה מילים בפולנית, כבר התחיל להרחיב את אוצר המילים שלו באנגלית, בשיעורים שהוא משתתף בהם.”

  יוסטינה קולאסינסקה, ורשה, פולין
 • “ללמוד אנגלית בחוגים של שיטת הלן דורון זה פשוט כיף, והשיטה מאפשרת לבני, בוס, ללמוד אנגלית בצורה טבעית. כשאנחנו נוסעים יחד במכונית, אני משמיעה את התקליטורים של הלן דורון, ובוס מצטרף לשירה.”

  סוואני לופרומצ'אי, בנגקוק, תאילנד
 • “Learning English at Helen Doron Early English is fun and the method allows my son, Boss, to learn English naturally. Boss sings along when I play Helen Doron’s CDs in the car.”

  Saowanee Lurpromchai, Bangkok, Thailand
 • “My son Jack (2 years and 4 months old), who can speak only a few words in Polish, has already begun to expand his English vocabulary, which he learns in the classroom.”

  Justyna Kolasinska, Warsaw, Poland
 

 

יתרונות הדו-לשוניוּת

איך חשבת על הרעיון להקים עסק המבוסס על לימוד בגיל צעיר?

המוסיקה היא מרכיב חיוני ביותר בלימוד אנגלית

ארבעה עקרונות, חומרי לימוד מצוינים ומורים מסורים – זוהי המתודולוגיה של שיטת הלן דורון

כל הקורסים ללימוד אנגלית בשיטת הלן דורון – ואין זה משנה לאיזה גיל הם מיועדים – מבוססים על ארבעה עקרונות יסוד התורמים להצלחתה המוחלטת של השיטה.

ארבעת העקרונות של אנגלית בשיטת הלן דורון

שמיעה חוזרת ונשנית. מרכיב מרכזי של שיטת הלן דורון ללימוד אנגלית הוא שמיעת התקליטורים או קלטות השמע בבית, ברקע, רצוי פעמיים ביום למשך 15-25 דקות בכל פעם. השמיעה ברקע מעניקה את החשיפה המתמשכת לאנגלית, והיא חשובה מאוד בגילאים הצעירים. התקליטורים עם השירים והסיפורים המקוריים הולחנו ונוצרו במיוחד לתוכניות הלימוד של אנגלית בשיטת הלן דורון, והם אחד ממרכיבי הערכּה לתלמיד שתקבלו כשתרשמו את ילדכם לחוג של אנגלית בשיטת הלן דורון.

חיזוקים חיוביים. כשילדכם אומר את המילה הראשונה שלו, אתם מראים לו שאתם שמחים; משוב חיובי זה מעודד אותו להמשיך לומר את המילה הזאת וגם מילים חדשות. בחוגים ללימוד אנגלית בשיטת הלן דורון, הילדים לומדים באותו אופן שבו הם לומדים את שפת-האם שלהם – עם המון חיזוקים חיוביים. המורים לאנגלית בשיטת הלן דורון מספקים בכיתה את החיזוקים החיוביים האלה.

למידה בקבוצות קטנות. החוגים ללימוד אנגלית בשיטת הלן דורון מתנהלים בקבוצות קטנות של 4 עד 8 תלמידים. כך נהנים התלמידים משני העולמות: מצד אחד, הם זוכים ליתרונות של אינטראקציה קבוצתית בניגוד לשיעורים פרטיים, ומאידך, הקבוצה הקטנה מאפשרת קבלת תשומת לב אישית ושימוש רב בשפה. מחקרים הראו כי למידה בקבוצות קטנות מביאה לתוצאות טובות מאלה המושגות בשיעורים פרטיים.

הלמידה הופכת לפעילות מהנה.שיטת הלימוד של הלן דורון מתחשבת בסגנונות הלמידה הייחודיים של הילדים, ומשתמשת במשחקים, בתנועה, במוסיקה ובפעילויות מהנות כדי להביא למימוש מרבי את אהבת הלמידה הטבעית של הילדים ואת נטייתם לקלוט שפות. בין אם הם בני 3 חודשים, 3 שנים, בני 10 או בני 17 – ילדים ובני נוער נהנים ללמוד בשיעורים שלנו, שהינם בעלי מבנה מוקפד מאוד מחד, ומאידך מהנים ודינמיים תמיד.

מורים מסורים

אנגלית בשיטת הלן דורון מתגאה בצוות ההוראה המקצועי והמסור שלה. כל המורים של שיטת הלן דורון הם בוגרי קורס קפדני להכשרת מורים, שבו הם לומדים לעומק את המתודולוגיה ומתַרגלים את השימוש בחומרי הלימוד המיוחדים והבלעדיים שלנו. אנו סבורים שכאשר המורים שלנו מסיימים את הקורס הזה, הם הופכים למאמינים נלהבים בשיטה ומסורים ביותר לתשוקתם לוודא שכל ילד מפיק מכל שיעור את המרב. כמובן שהתלהבותם עוברת גם לילדים, שמחכים תמיד בקוצר רוח לשיעור הבא.

חומרי הלימוד הטובים ביותר בענף

כל תוכניות הלימוד של אנגלית בשיטת הלן דורון – מ- Baby’s Best Start, המיועדת לתינוקות, ועד Teen English, המיועדת לנוער עד גיל בחינות הבגרות – פותחו על ידינו, בניהולה של הלן דורון עצמה. צוותי הפיתוח כוללים מומחים בתחומי הבלשנות, אנגלית כשפה זרה (EFL) והתפתחות הילד. כל הסיפורים, השירים וההנפשות נכתבים, מולחנים, נוצרים ומופקים במיוחד עבור אנגלית בשיטת הלן דורון כדי לוודא שיתאימו לאוצר המילים של כל קורס וקורס. כמו כן, כל הפעילויות והמשחקים מתוכננים כך שהם מעניקים לתלמידים חוויה מאתגרת ומהנה כאחד, ומסייעים להם לזכור בקלות את אוצר המילים הנלמד.

 • “בדיוק כפי שתינוקות ופעוטות לומדים את שפת-האם שלהם על ידי שמיעת מילים, משפטים, שירים וסיפורים, שוב ושוב, מהאנשים הסובבים אותם – ילדים יכולים ללמוד שפה זרה באותה שיטה טבעית.”

  הלן דורון מסבירה איך פעוטות לומדים לדבר
 • “הורים שואלים לעתים קרובות: מה ההבדל העיקרי בין שיטת הלן דורון לשיטות אחרות שמלמדות ילדים אנגלית כשפה זרה? התשובה היא הניסיון.”

  הלן דורון מסבירה על הצלחת השיטה שלה
 • הלן דורון היתה בין הראשונים שהבינו שילדים צעירים מאוד יכולים לקלוט שפה זרה בקלות וללא מאמץ בדיוק כמו שהם לומדים את שפת-האם שלהם. כתוצאה מכך, היא היתה הראשונה שפיתחה תוכניות לימוד שמאפשרות לעשות זאת בצורה שיטתית.

  הלן דורון – חלוצה בלימוד אנגלית לילדים
 

 

הגיל המתאים ביותר להתחיל ללמוד אנגלית

מחקרים מראים כי תינוקות דו-לשוניים חכמים יותר

 
?INTERESTED
WE ARE ACTIVELTY
FOR FRANCHISEES
IN CITY
LOOKING
?INTERESTED
WE ARE ACTIVELTY
FOR FRANCHISEES
IN CITY
LOOKING
?INTERESTED
WE ARE ACTIVELTY
FOR FRANCHISEES
IN CITY
LOOKING