ישראל
 • English learning for childrenEnglish for young children
  בואו להכיר אותנו ולהתנסות

  אנו מזמינים אתכם להשתתף בשיעור התנסות חינם

  מצאו מרכז לימוד
 

שאלות נפוצות – הורים

 • באיזה גיל מומלץ לילדים להתחיל ללמוד אנגלית?

  ככל שגילו של הילד צעיר יותר כשהוא מתחיל ללמוד שפה זרה, כך יהיה לו קל יותר להטמיע אותה, ובלבד שיהיה חשוף לשפה באופן קבוע. מחקרים מראים כי ככל שגילו של התינוק רך יותר כשהוא מתחיל להקשיב לשפה זרה, כך תהיינה מיומנויות ההגייה והדקדוק שלו משובחות יותר כשיגדל. בשיטת הלן דורון אנחנו מתחילים עם Baby’s Best Start – חוג לתינוקות מגיל 3 חודשים ואילך יחד עם הוריהם. גם אם תינוקות רכים אלה לא בהכרח מבינים באופן מלא את מה שנאמר להם, הם סופגים את הצלילים ואת האינטונציה של השפה האנגלית, בדיוק כפי שהם לומדים את שפת-האם שלהם.

  אמנם בעבר נטו לחשוב שילדים רכים אינם מסוגלים ללמוד יותר משפה אחת בו-זמנית, אך היום כבר ידוע שההפך הוא הנכון. עד גיל שש, מוחו של הילד מכוונן ללימוד שפות. למידת יותר משפה אחת בגיל צעיר, מרחיבה את יכולותיו ההכרתיות של הילד – לא רק באשר ללימוד שפות, אלא בהקשר הן ללמידה ככלל והן לרכישת מיומנויות חדשות.

 • שמעתי ששיטת הלן דורון מלמדת ילדים באופן טבעי. מה פירוש הדבר?

  מרגע היוולדם, ילדים רכים לומדים לתקשר עם העולם הסובב אותם: הם מקשיבים לאנשים הבאים איתם במגע ומחקים את מה שהם שומעים. מדי יום ביומו יש להם הזדמנות לשפר את התקשורת הזו על ידי חזרה מתמדת על צלילים חדשים, הברות ומילים, ולבסוף גם משפטים. כל זה מלוֻוה בהתלהבותם הטבעית והאוהבת של ההורים ושל בני משפחה נוספים, והתלהבות זו מחזקת את רצונו של הילד להמשיך. בהגיעם לגיל שנתיים-שלוש, ילדים מסוגלים לתקשר בחופשיות בשפת-האם שלהם. זוהי הדרך הטבעית ללמוד שפה. שיטת הלן דורון ללימוד אנגלית מחקה את התהליך הטבעי הזה של רכישת שפה: שמיעה חוזרת ונשנית וחיזוקים חיוביים בסביבה בטוחה ותומכת.

 • מהי חוויית הלמידה של שיטת הלן דורון, ומדוע כדאי לי לבחור בה עבור ילדי?

  יש שש סיבות טובות שבגללן כדאי לך לבחור בשיטת הלן דורון עבור ילדכם.

  1. שמיעה חוזרת ונשנית של השפה האנגלית באמצעות חשיפה יומיומית בבית, לצד חיזוקים חיוביים במהלך השיעורים – שילוב המוביל את הילדים במהירות לחוויה של הצלחה המדרבנת אותם להמשיך להתקדם. וחשוב מכול – הם אוהבים את זה!

  2. שיטת הלימוד של הלן דורון לוקחת בחשבון את סגנונות הלמידה הייחודיים של הילדים, ומשתמשת במשחקים, בתנועה, במוסיקה ובפעילויות מהנות כדי להביא למימוש מרבי את אהבת הלמידה הטבעית של הילדים ואת נטייתם לקלוט שפות.

  3. מבין הגופים העוסקים בלימוד אנגלית כשפה זרה (EFL), שיטת הלן דורון היא השיטה המושלמת. אין עוד מוסד ללימוד אנגלית כשפה זרה המציע את אותה איכות גבוהה ואת אותם חומרי לימוד תואמי-גיל לטווח הגילאים המלא – מ-3 חודשים עד גיל בחינות הבגרות שנה – כמו אלה שלנו. אף כי תמיד עדיף להתחיל ללמוד אנגלית בשלב מוקדם ככל האפשר ולהתקדם מקורס לקורס, תלמידים צעירים יכולים להצטרף בכל גיל ולהפיק תועלת רבה משיטת הלן דורון.

  4. החוגים ללימוד אנגלית בשיטת הלן דורון מתקיימים בקבוצות קטנות של 4 עד 8 תלמידים. כך נהנים התלמידים מהטוב שבשני העולמות: מצד אחד, הם זוכים ליתרונות של אינטראקציה קבוצתית בניגוד לשיעורים פרטיים, ומאידך, הקבוצה הקטנה מאפשרת קבלת תשומת לב אישית ושימוש רב בשפה.

  5. מורי שיטת הלן דורון הם, ללא ספק, אחת הסיבות החשובות ביותר לבחירת מרכז לימוד של הלן דורון עבור ילדכם. כל המורים של שיטת הלן דורון הם בוגרי קורס אינטנסיבי וקפדני להכשרת מורים, שבו הם לומדים לעומק את המתודולוגיה ומתַרגלים את השימוש בחומרי הלימוד המיוחדים והבלעדיים שלנו. כמו כן, הם משתתפים באופן קבוע בסמינרים כדי שיוכלו להתעדכן בכל ההתפתחויות הפדגוגיות של שיטת הלן דורון. מורי הלן דורון נחשבים למורים הטובים ביותר בענף הוראת האנגלית כשפה זרה.

  6. והסיבה האחרונה – והחשובה באותה מידה – לבחירה בשיטת הלן דורון היא התקדמותם המהירה של הילדים בלימוד השפה האנגלית והמבטא המקסים שלהם. ניתן לזקוף זאת לזכות כל הסיבות שפורטו לעיל, שאפשר פשוט לסכמם כחוויית הלמידה בשיטת הלן דורון.

 • מהי בדיוק האזנה ברקע בבית, ומה אני צריך לעשות?

  מרכיב מרכזי של שיטת הלן דורון הוא האזנה ברקע בבית – רצוי פעמיים ביום במשך 15-25 דקות בכל פעם – שמטרתה להעניק את החשיפה המתמשכת לשפה האנגלית, החשובה כל כך בגילאים הצעירים. כשתרשמו את ילדכם לקורס ללימוד אנגלית בשיטת הלן דורון, תקבלו, לצד שאר חומרי הלימוד של הקורס, גם תקליטורים להשמעה בבית בכל שבוע.
  אין צורך להכריח את ילדכם להאזין בצורה פעילה וממוקדת למוסיקה ולסיפורים. זוהי בדיוק המשמעות של האזנה ברקע: הצלילים והמקצב של השפה נספגים ברקע באופן טבעי. אנו ממליצים להשמיע את התקליטורים בזמן שילדכם מבצע פעילויות יומיומיות – מתלבש, מתרחץ וכו’ – וכשאתם נוסעים במכונית. אין להשמיע את התקליטורים בזמן שילדכם צופה בטלוויזיה או כשאתם משוחחים בשעת הארוחות.

 • מדוע האזנה ברקע משיגה תוצאות?

  מכיוון שילדים רכים אוהבים מאוד חזרתיות. הם אוהבים לשמוע את אותו סיפור פעם אחר פעם אחר פעם. בדיוק באותה מידה הם אוהבים לשמוע את התקליטורים שוב ושוב ושוב. ההורים אולי יתעייפו לשמוע את התקליטורים – אבל לא כך הילדים! כל הקורסים של שיטת הלן דורון בנויים על פי מודל ההטמעה. התלמידים שומעים את תקליטורי השמע פעמיים ביום בעודם משחקים, מתלבשים ומתכוננים לשינה. שמיעה חוזרת ונשנית ברקע היא הדבר הקרוב ביותר לשיטת ההטמעה כשאנגלית אינה שפה המדוברת בבית באופן חופשי.

 • האם ילדי ילמד אנגלית גם אם הוא אינו מדבר עדיין?

  ילדים מתחילים ללמוד מרגע שהם מגיחים לאוויר העולם, וייתכן שאפילו לפני כן. עוד לפני שהם מסוגלים לדבֵּר, תינוקות קולטים את הצלילים ואת האינטונציות שיזדקקו להם כדי ליצור מילים כשיהיו מוכנים לכך.

 • תוך כמה זמן אוכל לראות תוצאות?

  הורים מדווחים לעתים קרובות שהם רואים מיד אצל ילדיהם את השפעתם של השיעורים המתקיימים במרכזי הלימוד ושל ההאזנה החוזרת בבית. ברור שכל ילד, מעצם היותו מיוחד במינו, רוכש שפות בקצב שלו. מחקרים מדעיים הראו שילדים דו-לשוניים עשויים להתחיל להביע מילים מעט מאוחר יותר מבני גילם החד-לשוניים. כמו כן, עובדה ידועה כי ילדים דוברי שתי שפות מדביקים מהר מאוד את הפער, ולעתים אף עולים בהישגיהם על חבריהם לקבוצה.

 • האם מספיק שיעור אחד בשבוע?

  במהלך האינטראקציה השבועית מורה-ילד-קבוצה, המתקיימת בזמן השיעור בכיתה, מתבררת לילד משמעות המילים ששמע בבית במהלך השבוע החולף. האזנה ברקע בבית לצד הלמידה בקבוצה – זוהי המהות של למידת אנגלית באופן טבעי באמצעות שיטת הלן דורון.

 • האם השיעורים מתנהלים רק באנגלית?

  כן. השיעורים מתנהלים אך ורק באנגלית. שיטה זו של הוראת שפה נקראת שיטת ההטמעה. יש, כמובן, מקרים שבהם המורה חורגת מכלל זה – למשל כשיש משבר כלשהו במהלך השיעור.

 • האם חיוני שאדע אנגלית?

  לא, ההורים אינם חייבים לדעת אנגלית כדי שילדיהם יצליחו ללמוד את השפה. עם זאת, חובה על ההורים להשמיע את תקליטורי שיטת הלן דורון על בסיס יומיומי.

 • מתי ילדים צריכים להתחיל ללמוד דקדוק אנגלי בצורה שיטתית?

  מחקרים מראים שעד גיל 7 ילדים לומדים בקלות מספר רב של שפות אם מדברים (ושרים) אליהם בשפות הללו. הם סופגים באופן טבעי את הדקדוק הנחוץ להם כדי להבין ולתקשר.

  בקורס Jump With Joey אין תרגילים בדקדוק. הדקדוק נלמד על ידי שמיעה חוזרת ונשנית ושימוש בעל-פה בשפה, בדיוק כמו שילד לומד את שפת-האם שלו. בקורס ניתן דגש לכך שהילדים ייהנו, וילמדו באופן טבעי לשוחח באנגלית.

 • באיזה מהקורסים כדאי שילדי יתחיל ללמוד?

  קיימת גמישות רבה בבחירת הקורס הראשון המועדף עבור ילדכם ללימוד אנגלית בשיטת הלן דורון. אנו ממליצים שתשוחחו על כך עם המנהל/ת או המורה של מרכז הלימוד של שיטת הלן דורון באזור מגוריכם, ויחד איתם תשקללו את החשיפה הקודמת של ילדכם לאנגלית, את רמת האנגלית של הילדים האחרים ואת זמני השיעורים השבועיים.

  הגיל שבו הילד מתחיל
  להשתתף בחוגי שיטת
  הלן דורון
  החוג המומלץ
  3 חודשים עד שנתיים Baby’s Best Start
  בגיל שנתיים Fun with Flupe
  בגיל 3 Fun with Flupe
  בגיל 4 Fun with Flupe
  בגיל 5 Fun with Flupe
  בגיל 6 English for All Children
  בגיל 7 או בכיתה ב’ English for All Children
  בגיל 8 או בכיתה ג’ English for All Children
  בגיל 9 או בכיתה ד’ English for All Children
  בגיל 10 או בכיתה ה’ Paul Ward’s World
  בגיל 11 או בכיתה ו’ Paul Ward’s World
  בגיל 12 או בכיתה ז’ Paul Ward’s World and the Treasure
  בגיל 13 או בכיתה ח’ Teen English
  בגיל 14 או בכיתה ט’ Teen English
  בגיל 15 או בכיתה י’ Teen English
  בגיל 16 או בכיתה י”א Teen English
  בגיל 17 או בכיתה י”ב Teen English
 
?INTERESTED
WE ARE ACTIVELTY
FOR FRANCHISEES
IN CITY
LOOKING
?INTERESTED
WE ARE ACTIVELTY
FOR FRANCHISEES
IN CITY
LOOKING
?INTERESTED
WE ARE ACTIVELTY
FOR FRANCHISEES
IN CITY
LOOKING