האם שירים יכולים לסייע בלמידת שפה שניה?

ילדים בשיעור אנגלית

כמבוגרים, אנו יודעים כיצד המוזיקה יכולה לשפיע על מצב הרוח שלנו. ההשפעה של שיר שקט לשינה על תינוק היא כמעט כמו קסם. מעבר לאופן בו היא מרגישה לנו, המוזיקה יכולה גם להשפיע על דרך הלמידה שלנו, והיא נחשבת לאחת מהפעילויות המעורבות המשתמשות בכל המוח.

המוזיקה יכולה להיות עם יתרונות בלתי צפויים לרכישת שפה, שיפור זיכרון וריכוז, וגם לתפיסה ולפיתוח פיזי. ילדים שגדלים בסביבה שנחשפים בה הרבה למוזיקה, מפתחים קשרים חזקים הקשורים למוזיקה שמחזקים את כישורי השפה שלהם.

המוזיקה משמעותית מאוד לתהליכי למידת שפת האם ושפות נוספות. כילדים, אנו יכולים להחזיק בטקסטורה הרמונית ומוזיקלית של שפת האם שלנו עוד לפני שאנו יכולים לומר את המילים. רובנו מסוגלים לזכור שירים ופזמונים ששמענו כילדים. המוזיקה מסייעת לנו לשמור על מילים וביטויים באופן יעיל יותר. הקצב של המוזיקה, כמו גם התבניות החוזרות בתוך השיר, עוזרות לנו לשמור על מילים. ילדים דו לשוניים, במיוחד, יכולים להפיק תועלת מלשיר שירים בשפה השניה. גם אם רוב המילים זרות להם בתחילה, תרגום מילים בשיר יכול לעזור לילדים לתרגל להפקת צלילים בשפה החדשה. לבסוף, הצלילים יתורגמו להבנה אמיתית כשהשיר מופעל שוב ושוב.

היכולת המוזיקלית נפוצה בין אנשים דוברי שפות רבות. באופן דומה, אנשים העוסקים בתחום מוזיקלי, לומדים שפות זרות בקלות רבה יותר עקב יכולתם המשופרת לתפיסה, עיבוד והתגברות על מבטאים. כאשר מאזינים למוזיקה, המעקב אחר המילים, המנגינה, הלחן והתנועות, מפעיל את שתי אונות המוח.

מתחילים בגיל צעיר! כיצד לשלב מוזיקה בחיי היומיום של ילדיכם, וכיצד שירים לילדים באנגלית יכולים לסייע בלמידת השפה האנגלית?

השמיעו מוזיקה לילדכם. חשפו את התינוק שלכם למבחר שירים שונים בסגנונות שונים. אם אתם מנגנים בכלי נגינה, תרגלו נגינה כאשר תינוקכם קרוב. זכרו לשמור על הקצב וכמובן על הווליום, מוזיקה חזקה מדי יכולה לגרום נזק להתפתחות שמיעתם של תינוקות.

שירו בעצמכם לילדכם. שמיעת קולכם מסייעת לתינוק להתחיל ללמוד שפה. יתרה מכך, עוד בשלב שבו התינוק נמצא ברחם, מוחו כבר מסוגל לעבד, לקלוט ולזהות צלילים. תינוקות אוהבים את התבניות והמקצבים של שירים והדבר מספק להם גירוי מוחי. שירו בעצמכם לילדכם, באנגלית או בכל שפה אחרת – חשיפה לכמה שיותר שפות בגיל צעיר מפתחת את היכולות של ילדכם.

 שירו יחד עם ילדכם. ילדים אוהבים להשמיע את קולם ואין יותר כיף מלשיר ביחד עם ההורים. נגנו או השמיעו שירים ברקע ושירו יחד איתם, בכל שפה. הדבר יסייע להתפתחות מיומנויות שונות, תפיסה וקליטת שפות בגיל צעיר.

התחילו שיעורים במוזיקה בגיל צעיר. המוח המתפתח של ילדים צעירים בנוי ללמוד מוזיקה. רוב התינוקות בגיל שנתיים עד חמש שנים נהנים ליצור מוזיקה ויכולים ללמוד את היסודות של כמה כלי נגינה. התחלת השיעורים מוקדם עוזרת לילדים לבנות אהבה למוזיקה לטווח הארוך.

כיצד שירים לילדים באנגלית יכולים לסייע עם למידת השפה האנגלית. שירים באנגלית לילדים יכולים לשמש ככלי חשוב בלמידת השפה האנגלית. הם מספקים כלי קשר מעולה בין הילד והשפה, ומסייעים לו להתרגל לצלילים, קצבים ולחנים חדשים. באמצעות השירים, ילדכם יכול ללמוד מילים חדשות, להתמודד עם תבניות נקודתיות, מבנים משפטיים, הגייה ולשפר את הבנת השפה. כמו כן, חרוזי השירים יכולים להקל על התהליך הלמידה מכיוון שהם זכירים. כך, תהליך הלמידה הופך למהנה ומרגש. השירים מייחסים חוויות רגשיות וחוויות חיים למילים ולשפה, מה שיכול לשפר את תהליך הלמידה ולגרום להשפעה חיובית על הפיתוח השפתי של הילד.